Sıkça Sorulan Sorular

Genel

deniz kayağının riski var mı, tehlikeli mi?

her doğa sporu belirli oranda risk içerir. biz riskleri aldığımız tedbirler, kullandığımız dünya standartlarındaki ekipman ve tecrübeli rehberlerle minimuma indiriyoruz, siz misafirlerimize de rehberlerin anlattığı güvenlik önlemlerine uymak kalıyor. 

yüzme bilmiyorum

turlarımıza katılım için yüzme bilme şartımız var. ancak grubunuzda yüzme bilmeyen bir kişi varsa, size özel bir tur açarak ve fazladan rehber sağlayarak hizmet vermemiz yoğunluk durumumuza göre mümkün olabiliyor, lütfen ofisimize danışın. 

rehbersiz, sadece kayak kiralama yapabiliyor muyuz?

lütfen bizimle iletişime geçiniz..

rotaları birlikte belirleyip, gruba özel tur yapabilir miyiz?

en sevdiğimiz turlardan, hemen bize ulaşın, planlayalım.

hangi durumlarda tur iptal edilebilir, peki ya ödeme?

beklenmeyen kötü hava şartlarında tur  iptal edilebilir. bu durumda ödemenizin tümü iade edilir.

rezervasyonum olduğu halde gelemedim, ödeme iadesi mümkün mü?

günlük turlarda 24 saat öncesinde, ekspedisyonlar/kamplı turlarda ise 2 hafta önceside yapılan iptaller geçerlidir ve tüm ödemeniz iade edilir.

daha sonraki iptallerde ödeme iadesi yapamıyoruz..

vegan/vejetaryen/yiyecek alerjisi olanları ağırlayabiliyor musunuz?

vegan, vejetaryen diyetlerine hizmet sunabiliyoruz. eğer ağır bir alerjiniz varsa lütfen ofisimizle görüşün.

hastalık, kaza ve acil durumlar için ne gibi tedbirleriniz var?

acil durumlar için çağırabileceğimiz teknemiz ve cankurtaranımız var. bunun yanında birçok riski önlemek için bulundurduğumuz güvenlik malzememiz eksiksiz ve her zaman kullanıma hazır.

balık tutabilir miyim?

kayaklarımız kürek çekerken balık tutmaya uygun değil ancak, kamp yerlerine vardığımızda, kendi ekipmanınızla balık tutmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

engelliyim tura katılabilir miyim?

seakayakoy olarak su sporlarını herkese ulaşılabilir yapmak hayalimiz. engelinizi ofisimize anlatın, size uygun ve güvenli bir hizmet verebilecek donanıma, bilgiye sahip miyiz değerlendirelim.

ailemize özel, çocuklarımla birlikte tur yapabilir miyiz?

ailelere özel turlar düzenliyoruz. 6 yaşını doldurmuş çocukları (yüzme bilmeleri  koşulu ile) ebeveynlerinin gözetiminde, uygun rotada yeterli sayıda rehber ile misafir edebiliyoruz.

turlara katılım için aranan minimum yaş?

turlarımız için aranan minimum yaş 12’dir. ancak ailelere özel yapabildiğimiz kapalı grup turlarında 6 yaşını doldurmuş  çocukları (yüzme bilmeleri koşulu ile) kabul edebiliyoruz. 

günübirlik turlar

günlük tura geliyorum ne giymeliyim?

denizde harika bir gün geçirdikten sonra, güneş yanıklarının ya da güneş çarpmasının keyfinizi kaçırmasını istemeyiz. bu yüzden katılımcılarımızın aşağıdakileri giyerek tura gelmesini tavsiye ediyoruz:

 • uv korumalı uzun kollu deniz tişörtü
 • deniz şortu, deniz taytı, bikini, mayo
 • sandalet veya deniz ayakkabısı
 • güneş gözlüğü
 • şapka
 • bandana ya da buff (yüz için, opsiyonel)
günlük tura gelirken yanımda ne getirmeliyim?
 • güneş kremi (suya dayanıklı)
 • dudak güneş koruyucu (opsiyonel)
 • kişi başı 1,5 lt su
 • kişisel ilaçlar
 • enerji verici atıştırmalıklar
 • kimlik vb..

tur öncesinde denizde iken yanınızda olması gereken eşyalarınızı koymanız için, sea kayaköy olarak size 5 lt kuru canta temin edeceğiz. ancak kuru çantalar zamanla %100 su geçirmez olmayabiliyor ve bazen yanlış kullanımda sızdırabiliyor. eşyalarınızı kuru çantaya koymadan önce, kilitli poşet ile su geçirme ihtimalini daha da azaltabilirsiniz. 

eşyalarımı nereye bırakacağım?

denizde yanınıza almak istemediğiniz eşyalarınızı ana kampımızdaki güvenli depomuza bırakabilirsiniz. 

ilk deniz kayağı tecrübem, eğitim verilecek mi?

tecrübeli rehberlerimiz size kayağınıza nasıl bineceğiniz, ineceğiniz, nasıl kürek çekeceğiniz, kayağa nasıl yön vereceğiniz, kayaktan nasıl suya atlayacağınız ve devrilirseniz ne yapacağınız hakkında tüm biligileri verecek ve güvenlik ekipmanlarını tanıtacak. 

yani eğlenceli bir ilk tecrübe yaşamanız için bilmeniz gereken her şey, tur öncesinde ve tur boyunca  rehberlerimiz tarafından size anlatılacak.

ya kürek çekmeye gücüm kalmazsa?

günlük turlarımız daha önce hiç kürek çekmemiş sağlıklı bir yetişkinin tamamlayabileceği uzunlukta parkurlardır. turumuz boyunca, yüzme ve atıştırma molaları vererek her katılımcının enerji depolamasına fırsat veriyoruz. 

acil durumlar için ise kıyıda cankurtaran teknemiz ve cankurtaranımız var. 

kamplı turlar

kamplı tura geliyorum ne getirmeliyim?

kamplı tura katılan her katılımcıya  turdan önce bir kuru çanta verilecektir. kayaklardaki bagaj kapasitelerini aşmamak için katılımcıların yanlarına gereken kadar eşya almaları beklenmektedir. aynı tura gelen tanıdıklar ile planlama yaparak ortak kullanım eşyaları belirlenebilir. günlük tura gelenlere önerilen getirilecekler listesine ilaveten, kamplı tur için getirmeniz gerekenler:

 • kişisel temizlik ürünleri
 • yedek giyecekler
 • sıcak tutacak giyecek (polar, hırka vb..)
 • yağmurluk
 • kafa lambası ve yedek piller
 • uyku tulumu 
 • doğa dostu sinek ilacı
 • terlik
 • şişme yastık(opsiyonel) 

hiç kamp tecrübem yok (çadır kurmak, ateş yakmak vb.)

kamplı turlarımız için kamp tecrübesine gerek yok, tecrübeli rehberlerimiz size kampın nasıl kurulacağını gösterecek ve desteğe ihtiyacınız olduğunda yardımcı olacaklar. 

kampta akşamları yemekleri kim hazırlıyor?

seakayaköy olarak size tüm yiyecek malzemelerini ve mutfak eşyalarını biz sağlıyoruz, size ise acık havada kendi damak tadınıza uygun, güzel sohbet eşliğinde kamp yemeğinizi hazırlamak kalıyor. tur sonunda, kendi kendinize tekrar kamp yapmak için yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.


copyright © all rights reserved seakayakoy 2022